flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про експертну комісію

                                                           «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                            наказом голови Народицького районного

                                                             суду Житомирської області 

                                                              від 29 грудня 2011 року за №38-о



                                                             ПОЛОЖЕННЯ 
              про експертну комісію Народицького районного суду Житомирської області

1. Загальні положення.
1. Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України №168 від 15 грудня 2011 року, Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" та Порядку утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року N 1004 та інших нормативно – правових актів в Народицькому районному суді Житомирської області утворено експертну комісію (далі - ЕК) для організації і проведення попередньої експертизи цінності документів, що утворилися в процесі управлінської діяльності суду та подання результатів експертизи цінності документів на розгляд
експертно-перевірної комісії (далі - ЕПК) державної архівної установи.
2. У своїй діяльності ЕК суду керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Держкомархіву України, іншими нормативно-правовими актами. З питань організації та методики проведення експертизи цінності документів ЕК суду – правилами, інструкціями і рекомендаціями Держкомархіву України.

2. Основні завдання експертної комісії суду.
2.1. Завдання ЕК суду: організація та проведення експертизи цінності документів, що утворилися в діловодстві суду.
2.2. ЕК суду приймає рішення про схвалення та подання до експертно – перевірної комісії (далі ЕПК) державної архівної установи проекти таких документів: описи справ постійного зберігання, внесені до НАФ, описи справ з особового складу, номенклатуру справ, акти про вилучення та знищення документів, не внесені до НАФ, акти про вилучення документів з НАФ.

3. Організація роботи експертної комісії суду.

3.1. До складу ЕК суду, який затверджується головою суду, входить керівник апарату суду, керівник служби діловодства (канцелярії суду) і архіву суду (особа, відповідальна за архів), працівники апарату суду, а також представники ЕПК (ЕК) державної архівної установи. Голову та секретаря ЕК суду призначає голова суду.

3.2. ЕК суду працює відповідно до річного плану, який затверджується головою суду, і звітує перед головою суду про проведену роботу. Засідання ЕК суду проводяться не рідше одного разу на рік і вважаються правомочними, якщо на них присутні не менш як дві третини складу членів ЕК суду.

3.3. Рішення ЕК суду з проведення експертизи цінності документів суду приймається більшістю голосів, оформляється протоколом, який підписують голова ЕК (у разі його відсутності – заступник) і секретар ЕК, та набирає чинності з моменту затвердження протоколу засідання ЕК головою суду.

У разі відмови голови суду затвердити протокол засідання ЕК суду з проведення експертизи цінності документів її голова може звернутися зі скаргою до Центральної експертно-перевірної комісії (далі – ЦЕПК) Держкомархіву України, рішення якої є остаточним.
3.4. Головою ЕК призначається, як правило, керівник апарату суду, а секретарем - архіваріус суду або особа, відповідальна за архів.

3.5. Секретар ЕК суду за вказівками її голови забезпечує скликання ЕК суду, складає протоколи засідань, доводить до відома структурних підрозділів і відповідних працівників апарату суду рішення ЕК, здійснює облік і звітність про її роботу, веде документацію ЕК суду і забезпечує її зберігання.

4. Права та обов’язки ЕК суду
4.1. Для виконання покладених на ЕК завдань їй надається право:
- контролювати дотримання працівниками апарату суду, відповідальними за організацію документів у діловодстві, архівних вимог щодо розробки номенклатур справ, формування справ, експертизи цінності документів, упорядкування та оформлення документів;
- вимагати від працівників апарату суду розшуку відсутніх документів НАФ, документів тривалого зберігання, в тому числі, документів з особового складу, та письмових пояснень у випадках втрати цих документів;
- одержувати від працівників суду відомості та пропозиції, необхідні для визначення експертизи цінності документів та строків їх зберігання;
- запрошувати на засідання секретарів суду та іниших працівників суду, а в разі необхідності – працівників відповідної державної архівної установи;
- інформувати керівництво суду з питань, що входять до компетенції ЕК.




Керівник апарату

Народицького районного суду

 Житомирської області                                                              О.В.Мазур