flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

положення про навчання по охорони праци

                                                                               «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                               наказ голови

                                                                               Народицького районного суду

                                                                               Житомирської області

                                                                               №35-о від 10.10.2012 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок проведення навчання

і перевірки знань з питань охорони праці

 

1. Загальні положення

1.1. Положення  про  порядок  проведення  навчання  і перевірки  знань  з питань охорони праці (далі - положення) встановлює порядок навчання та перевірки знань  з  питань  охорони праці  працівників суду у процесі трудової діяльності.

1.2. Положення  спрямоване  на  реалізацію системи навчання з питань  охорони  праці  працівників суду  і  правил  поведінки  у  разі виникнення аварій.

1.3. Вимоги  положення є обов'язковими для виконання усіма працівниками суду.

1.4. Нагляд  за  дотриманням  вимог  цього положення здійснює відповідальна особа за охорону праці,   а контроль -  голова суду та керівник апарату суду.

1.5. Визначення понять і термінів:

навчання з  питань  охорони  праці - це навчання працівників, учнів, студентів з метою отримання необхідних знань  і  навичок  з  питань  охорони праці або безпечного ведення робіт;

стажування - набуття  особою  практичного  досвіду  виконання завдань  і  обов'язків  на робочому місці після теоретичної підготовки до  початку  самостійної  роботи  під безпосереднім керівництвом досвідченого фахівця;

дублювання -  самостійне  виконання  працівником професійних обов'язків на робочому місці під наглядом досвідченого працівника   з   обов'язковим   проходженням   протиаварійного   і протипожежного тренувань.

 

2. Вивчення  основ охорони праці під час навчання працівників суду.

2.1. Вивчення основ охорони праці проводиться за тематичним планом і програмою.

 

3. Організація  навчання  і  перевірки знань з питань охорони праці в суді.

3.1. Працівники під час  прийняття  на  роботу  і  в  процесі роботи,  а  також студенти під час проходження практики проходять  інструктажі,  навчання  та перевірку знань з питань охорони  праці,  а  також  правил  поведінки у разі виникнення аварії.

3.2. Організацію навчання та перевірку знань з питань охорони праці працівників суду здійснює відповідальна особа за охорону праці.

3.3. Навчання з питань  охорони  праці  може  проводитись  як традиційними  методами,  так  і  з  використанням комп'ютерних систем.

3.4. Перед   перевіркою  знань  з  питань  охорони  праці  для  працівників  організується  навчання (лекції, семінари та консультації).

3.5. Перевірка  знань  працівників  з  питань  охорони  праці проводиться  за  нормативно-правовими  актами  з  охорони   праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов'язків.

3.6. Перевірка  знань  працівників з питань охорони праці здійснюється відповідальною особою.

3.7. Відповідальна особа  у  порядку,  установленому Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) (далі – Типове положення),  повинен пройти навчання та перевірку знань  з  питань охорони праці.

3.8. Перелік  питань  для  перевірки  знань  з охорони праці працівників складається відповідальною особою та затверджується головою суду.

3.9. Формою   перевірки   знань   з   питань  охорони  праці працівників є залік. Залік проводиться відповідальною особою за екзаменаційними білетами у вигляді усного опитування.

3.10. При  незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівники протягом  одного  місяця  повинні  пройти повторне навчання і повторну перевірку знань.

3.11. Не  допускаються  до  роботи  працівники,  які не пройшли навчання,  інструктаж і  перевірку знань з питань охорони праці.

3.12. Відповідальність    за    організацію    і   здійснення інструктажів,  навчання та перевірки знань  працівників  з  питань охорони праці покладається на голову суду та керівника апарату суду.

 

4. Навчання   і   перевірка  знань  з  питань  охорони  праці.

4.1. Відповідальна особа, періодично, один раз на три роки, проходить навчання у  навчальних закладах та установах, які в установленому Типовим  положенням порядку проводять відповідне навчання.

4.2. Позачергове навчання і перевірка знань відповідальної особи з питань охорони праці проводяться при  переведенні на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду,  що потребує додаткових знань з питань охорони праці.

 

5. Організація проведення інструктажів з питань охорони праці.

5.1. Працівники,  під час прийняття на роботу та  періодично, повинні  проходити  інструктажі з питань охорони праці, а  також  з  правил  поведінки  та  дій  при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

5.2. За характером і часом проведення  інструктажі  з  питань охорони  праці  (далі  -  інструктажі)  поділяються  на  вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

5.3. Вступний інструктаж

Проводиться:

з усіма  працівниками,  які  приймаються  на   постійну   або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;

з студентами,  які  прибули  для проходження практики.

Вступний інструктаж проводиться відповідальною особою,  яка в  установленому  Типовим  положенням  порядку пройшла навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Вступний інструктаж проводиться за  програмою,  розробленою  відповідальною особою та затвердженою головою суду.

Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації  вступного  інструктажу з питань охорони праці,  який зберігається відповідальною особою.

5.4. Первинний  інструктаж  проводиться  до  початку   роботи безпосередньо на робочому місці з працівником:

новоприйнятим (постійно чи тимчасово);

який переводиться  з однієї посади на іншу;

який виконуватиме нову для нього роботу.

Проводиться з  студентами до початку проходження практики

5.5. Повторний   інструктаж  проводиться  на  робочому  місці індивідуально з окремим працівником або  групою  працівників,  за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу.

Повторний інструктаж   проводиться   1 раз на 6 місяців.

5.6. Позаплановий інструктаж проводиться  з  працівниками  на робочому місці:

 при введенні     в     дію     нових     або     переглянутих нормативно-правових актів  з  охорони праці,  а також при внесенні змін та доповнень до них;

при порушеннях працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що призвели до травм, аварій, пожеж тощо;

при перерві  в  роботі працівника понад 60 днів.

Позаплановий інструктаж  з  студентами проводиться при  порушеннях ними вимог нормативно - правових актів з охорони праці,  що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо.

Позаплановий інструктаж  може  проводитись  індивідуально з окремим працівником або з групою працівників.  Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються  в  кожному  окремому випадку залежно від причин і обставин,  що спричинили потребу його проведення.

5.7. Цільовий інструктаж проводиться з працівниками:

при ліквідації аварії або стихійного лиха;

Цільовий інструктаж  проводиться  індивідуально   з   окремим працівником  або  з  групою  працівників.  Обсяг і зміст цільового інструктажу   визначаються   залежно   від    виду    робіт,    що виконуватимуться.

5.8. Первинний,    повторний,    позаплановий    і   цільовий інструктажі  проводить  відповідальна особа.

5.9. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі завершуються перевіркою  знань  у  вигляді  усного опитування.

При незадовільних   результатах   перевірки  знань, після   первинного, повторного   чи   позапланового   інструктажів  протягом  10  днів додатково проводяться інструктаж і повторна перевірка знань.

5.10. Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового  інструктажів,  відповідальна особа вносить   запис  до  журналу  реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Сторінки    журналу    реєстрації    інструктажів   повинні   бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою.

 

6. Стажування та дублювання працівників (в разі потреби).

6.1. Новоприйняті працівники після первинного інструктажу  на  робочому  місці  до  початку  самостійної  роботи повинні  пройти стажування або  дублювання. 

6.2. Допуск до стажування (дублювання) оформлюється  наказом. У наказі визначається  тривалість  стажування  (дублювання)  та вказується  прізвище  працівника,  відповідального  за  проведення стажування (дублювання).

6.3. Тривалість  стажування (дублювання)  залежить  від кваліфікації працівника.

6.4. Стажування  (дублювання)  проводиться  на робочому місці.  У процесі стажування   працівники   повинні   виконувати   роботу,   яка  за складністю та  характером відповідає роботі, що передбачається функціональними обов'язками цих працівників.

6.5. У процесі стажування (дублювання) працівник повинен:

закріпити   знання   щодо   правил   безпечної   експлуатації комп’ютерної техніки і посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці;

6.6. Після   закінчення   стажування   (дублювання)   та  при задовільних результатах перевірки знань  з  питань  охорони  праці наказом керівника апарату суду працівник допускається до самостійної роботи,  про  що робиться  запис у журналі реєстрації інструктажів,  у протилежному випадку,  якщо  працівник  не  оволодів  необхідними навичками, стажування (дублювання) новим наказом може бути продовжено.