Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Оборонний комітет підтримав поправку до законопроєкту щодо мобілізації, яка вносить зміни до порядку бронювання державних службовців, працівників Національної поліції, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та інших.
Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув поправки до законопроєкту Кабміну про посилення мобілізації №10449, які стосуються бронювання. Про це повідомляє Sud.ua.
Так, член комітету Олександр Федієнко зазначив, що, зокрема, було підтримано поправку 2160 (комітетська), яка стосується бронювання, з уточненням щодо патронатної служби.
“Пропонується залишити бронювання виключно для тих патронатних служб державних органів, юрисдикція яких розповсюджується на всю територію України”, – пояснив Федієнко.
Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:
Проте комітет не підтримав вищевказану правку щодо бронювання власників підприємств. Аналогічно не підтримана поправка, яка стосувалася бронювання адвокатів.
“Бронювання – це не відстрочка, багато хто плутає ці речі. Раніше це була саме відстрочка, зараз пропонується бронювання, тобто у разі потреби КМУ може у будь-який час скасувати цю категорію бронювання – і всі такі громадяни можуть бути мобілізовані”, – наголосив депутат.